Skontaktuj się telefonicznie 537145757
Walecznych 5A, 80-513 Gdańsk

Adaptacje pomieszczeń

Nasi klienci często decydują się na adaptację pomieszczeń ze względu na oszczędność i wygodę tego rozwiązania. Usługi remontowe uwzględniają w takim wypadku często także prace budowlane, wymagające stworzenia ścian działowych, poprowadzenia instalacji elektrycznej czy hydraulicznej, a także przygotowania dostosowanej do wybranego pomieszczenia izolacji. Miejscami, gdzie przeprowadzamy najczęściej remonty w Gdańsku w ramach tej usługi, są piwnice oraz strychy, a także całe budynki gospodarcze. W związku z charakterystyką owych przestrzeni, wykonanie dokładnego planu jest niezbędne, aby adaptacja została wykonana dokładnie i kompleksowo.

Zapytaj o wycenę
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe !

Czym jest adaptacja pomieszczeń?

Adaptacja pomieszczeń ma na celu przekształcenie pokoju lub budynku powstałego z myślą o konkretnej funkcji, najczęściej gospodarczego, w obiekt o charakterze mieszkalnym. Proces ten wymaga sporego nakładu pracy, dokładnego planowania oraz przygotowania wielu dokumentów, dlatego zawsze przed rozpoczęciem realizowania inwestycji należy przygotować jej dokładną wycenę. Adaptacja to różnorodne usługi remontowe, w tym prace budowlane i wykończenia wnętrz, których podejmujemy się w Gdańsku na zlecenie naszych klientów. Ponadto, do wykonania takich prac konieczne jest sporządzenie adekwatnej dokumentacji oraz zdobycie szeregu pozwoleń, w których uzyskaniu pomoże nasza firma.

Zalety

Remonty mające na celu przekształcenie pomieszczeń gospodarczych oraz nieużytkowanych w pokoje mieszkalne mają masę zalet. Wybrane z nich to:

  • oszczędność materiałów budowlanych – obiekt nie jest budowany od podstaw, wobec czego klient nie musi dokonywać zakupu dużych ilości materiałów budowlanych,
  • uniknięcie kosztów rozbiórki budynku czy przybudówki, które w wielu przypadkach dochodzą nawet do 10% kwoty całej inwestycji,
  • krótszy czas realizacji – w związku z tym, iż nie powstaje nowy obiekt, przeprowadzane są tylko drobne prace budowlane oraz wykończenia wnętrz,
  • mniej formalności związanych z podłączeniem mediów czy uzyskaniem pozwoleń niż w przypadku nowych budynków,
  • oszczędność miejsca i zasobów – adaptacja istniejących obiektów oraz pomieszczeń generuje mniej negatywny wpływ na środowisko.

Usługi remontowe i wykończenia wnętrz – pełna oferta

Klientów, których interesują profesjonalne i kompleksowe usługi remontowe w Gdańsku i okolicznych miejscowościach, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz zakresem czynności, których się podejmujemy. Nasi klienci cenią sobie remonty, które dla nich przeprowadziliśmy oraz wnętrza wykończone przez naszych specjalistów.

Przejdź do oferty..

Skontaktuj się telefonicznie 537145757
Walecznych 5A, 80-513 Gdańsk